Dlaczego warto wybrać autokar jadąc za granicę?

25 lipca 2021

Jeżeli właśnie planujesz podróż za granicę, na pewno rozważasz wszystkie możliwości dotyczące transportu na miejsce. Niektórzy cenią sobie jazdę własnym samochodem, inni stawiają na samolot, a są też tacy, którzy liczą na dojazd pociągiem. Mimo tego to właśnie podróż autokarem jest uważana za najdogodniejszą formę transportu. Dlaczego tak się dzieje?

Połączenia autokarowe na całym kontynencie

Mimo że podróż samolotem będzie najszybsza, to trzeba liczyć się z tym, że lotniska znajdują się nie we wszystkich miastach. Chcąc dotrzeć do mniejszej miejscowości, i tak będziesz skazany na dojazd z lotniska na własną rękę.

W przypadku połączeń autokarowych sytuacja wygląda o wiele lepiej. Punkty komunikacyjne i dworce można spotkać zdecydowanie częściej. Dlatego będziesz mógł zaplanować podróż nawet na drugi koniec Europy bez obawy o utrudniony transport z lotniska. Gęsta sieć połączeń obiegających cały kontynent to ukłon wobec turystów oraz osób podróżujących służbowo.

Podróżując autokarem nie wydasz kroci!

Nikt nie może podważyć faktu, że bilety samolotowe kosztują majątek. Jednak sporo osób twierdzi, że najtańszą formą podróży jest dojazd własnym samochodem. Niestety stawiając na takie rozwiązanie, można się przeliczyć.

Wystarczy spojrzeć na ceny paliwa, aby szybko przekonać się, że jazda za granicę własnym autem wcale nie będzie taka tania. Należy do tego doliczyć koszty ponoszone w związku z opłatami na autostradach. Natomiast jeżeli trasa jest naprawdę długa, trzeba także pomyśleć o noclegach. Wybór autokaru eliminuje te problemy, a cena biletu jest znacząco niższa niż całkowity koszt organizacji przejazdu na własną rękę.

Komfort i wygoda przede wszystkim

Nowoczesne autokary są przystosowane do tego, aby można było w nich spędzić długie godziny. Przewoźnicy myślą nie tylko o wygodnych fotelach, w których z powodzeniem można zrobić sobie drzemkę. Na porządku dziennym są autokary wyposażone w klimatyzację i DVD. Można też spotkać się pojazdami, w których serwis pokładowy oferuje pasażerom napoje.