Polska – Ukraina

18 maja 2021

Ukraina to popularny kierunek turystyczny, za wyborem którego przemawiają ciekawe zabytki, malownicze krajobrazy, smaczna kuchnia i przystępne ceny. Jak dojechać do Lwowa, Kijowa, Odessy czy na zamek w Chocimiu? Doskonałym pomysłem są busy kursujące na trasie Polska-Ukraina. Bilety autobusowe z Polski na Ukrainę są naprawdę tanie, a podróż przebiega w komfortowych warunkach. Dzięki temu zabytki Ukrainy oraz lokalne atrakcje turystyczne są niemal na wyciągnięcie ręki, a ciekawą wycieczkę na Wschód możemy zorganizować niezależnie od naszego budżetu.

Ile kosztują  bilety autobusowe z Polski na Ukrainę?

Ukraina kusi przystępnymi cenami oraz licznymi atrakcjami, z których skorzystać może każdy, komu niestraszne koszty dojazdu. Ale czy autobus na Ukrainę i bilety naprawdę kosztują tak dużo?

Praktyka pokazuje, że busy Polska-Ukraina kursują w różnych cenach. Wiele zależy od wybranej destynacji oraz wybranego wariantu podróży, a także przewoźnika. Korzystając z oferty tanich przewoźników z Warszawy do Lwowa możemy pojechać za mniej niż 100 złotych (Na podstawie cen biletów czerwiec 2021). Oczywiście ceny tanich biletów różnią się od siebie. Na koszt podróży wpływa m.in.:

  • czas przejazdu – średnio od 8 do 11 godzin,
  • godziny podróży (nocne, poranne),
  • liczba ewentualnych przesiadek,
  • sezon (bilety w trakcie wysokiego sezonu mogą być droższe lub tańsze, w zależności od zainteresowania turystów oraz ewentualnych promocji organizowanych przez przewoźników).

Tak czy inaczej, za około 100 złotych możemy dojechać do Lwowa, gdzie czeka na nas moc atrakcji i wyśmienita ukraińska kuchnia. Co ważne, wiele połączeń jest realizowanych przez przewoźników w godzinach nocnych, co umożliwia organizację weekendowego wyjazdu do Lwowa z możliwością naprawdę efektywnego wykorzystania czasu na miejscu.

Autobus na Ukrainę to oczywiście nie tylko bilety do Lwowa, przy czym ze względu na relatywnie krótki dojazd Lwów stanowi doskonałą destynację na wyjazd weekendowy. Na cel dłuższego wyjazdu z powodzeniem możemy obrać Odessę. Dojedziemy tam już za niecałe 200 złotych bez przesiadki. Będzie to relatywnie długa podróż, ale pobyt z pewnością wynagrodzi nam ewentualne trudy.

Dlaczego warto wybierać busy Polska-Ukraina?

Decydując się na przejazd autokarowy tak naprawdę podróżujemy bez zobowiązań – nie musimy się martwić szukaniem bezpiecznych miejsc parkingowych, opłatami za autostrady oraz narażać na dodatkowe zmęczenie związane z koniecznością kierowania pojazdem. Wieczorem zajmujemy wygodne miejsce w busie, a nad ranem jesteśmy już we Lwowie i możemy rozpocząć naszą weekendową wyprawę. Preferencyjnie wyśmienitym śniadaniem w jednej z lokalnych restauracji. Co ważne, transport publiczny na miejscu jest dogodny i tani, dzięki czemu bez najmniejszego problemu dotrzemy do każdej lokalizacji w okolicy. A w drodze powrotnej do Polski? W tym wypadku busy Polska-Ukraina również oferują nam możliwość odpoczynku i regeneracji, dzięki czemu przepełnionego atrakcjami weekendu nie będziemy musieli odsypiać po powrocie do domu. 

Przykładowe połączenia na Ukrainę